в означеннях
Тлумачення, значення слова «затяжка»:

ЗАТЯЖКА, и, жін.

1. Затримка, зволікання з завершенням, закінченням чого-небудь. Затяжка [1-ої світової] війни, суперечності серед вищого командування, ..великі втрати в людях викликали незадоволення серед народу [Західної України] (Володимир Гжицький, У світ.., 1960, 105);
//  Зменшення, уповільнення швидкості дії, руху. — Я думаю, підемо на три обльоти. А на стрибок я дам затяжку (Василь Кучер, Квітує жито, 1938, 165).

2. Втягування за одним вдихом тютюнового диму під час куріння. — Хай спочине, чаю нап'ється, покуре [покурить], — думав Проценко. А Довбня, сидячи за столом, кадив, мов з димаря, на всю хату, запиваючи чаєм кожну затяжку (Панас Мирний, III, 1954, 202); Перед тим, як відповісти на будь-яке, навіть незначне питання, майор обов'язково робив дві затяжки із своєї невеличкої люльки, яка завжди стриміла під пожовтілими від тютюну вусами (Вадим Собко, Запорука.., 1952, 85).

3. техн. Стискання, кріплення частин чого-небудь за допомогою спеціальних пристроїв. Догляд за колесами зводиться до щоденної перевірки затяжки шпильок та гайок, якими кріплять колеса (Доценко та ін., Автомобіль, 1957, 191); П'ять років тому і я почав займатися взуттям.. Моя операція була — затяжка носка. Спочатку, як і в кожній справі, не завжди все гаразд виходило (Робітнича газета, 26.III 1965, 2);
//  Пристрій для стискання, стягування чого-небудь. Для досягнення жорсткості багатоярусного баштового покриття кліток робили горизонтальні затяжки з колод, перекинутих від однієї стінки до іншої (Дерев'яне зодчество України, 1949, 33).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 370.

Коментарі (0)