в означеннях
Тлумачення, значення слова «зав'язка»:

ЗА́В'Я́ЗКА, и, жін. Те, чим зав'язують що-небудь (мотузок, стрічка, вірьовка і т. ін.). — Ось є мішок і зав'язка! я взяв з собою,.. — сказав Гарун-паша (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 27); Він вихопив з-за пазухи пузату, з тонкої шкіри зшиту калитку, похапцем розмотав зав'язку і сипнув червінцями на долоню (Гордій Коцюба, Перед грозою, 1958, 29).
 По (саму, самісіньку) зав'язку — дуже багато, досхочу. Хоч у бригаді клопоту по саму зав'язку, Канюка напросився на цю поїздку сам (Віталій Логвиненко, Давні рани, 1961, 124); На виставу прийшли майже всі робітники.. Одне слово — було повнісінько. А ще повніше у залі було від сміху — сміялися по самісіньку зав'язку (Василь Минко, Моя Минківка, 1962, 111).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 64.

Коментарі (0)

ЗАВ'Я́ЗКА, и, жін. Початок, основа, вихідний пункт, момент чого-небудь. Се була перша і тривка зав'язка моєї кореспонденції з Драгомановим (Іван Франко, XVI, 1955, 368); Із стола хустинка впала. Петя — хвать: — Будь ласка! — Ви джентльмен! — вона сказала. Почалась... «зав'язка» (Степан Олійник, Вибр., 1959, 243);
//  Епізод, яким починається розвиток сюжету в творі; протилежне розв'язка. Аналізуючи особливості розвитку сюжету в певному.. творі, ми вважаємо за потрібне говорити про зав'язку, кульмінацію, розв'язку (Деякі питання поетичної майстерності, 1956, 45).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 64.

Коментарі (0)