в означеннях
Тлумачення, значення слова «заважувати»:

ЗАВАЖУВАТИ, ую, уєш, недок., рідко, ЗАВАЖИТИ, жу, жиш, док.

1. Мати яку-небудь вагу; важити. — Важив я торік сім пудів, а тепер більше, як три, не заважу (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 476);  * Образно. — Скільки, діду, нам гектар заважить, га? — роздумував [Корінько], уявляючи перед собою буйні лани колгоспного врожаю (Яків Качура, Вибр., 1953, 247);
//  Обтяжувати своєю вагою. — Це ж із дому, мабуть, харчів і Яшкові передали. З одного ж села й по дорозі. Що той пуд який заважить? (Андрій Головко, I, 1957, 144).
Не багато заважить: а) (що) не дуже обтяжить. Послухався [Хома] ради. Згорнув свою барвисту пам'ятку [рушник], поклав до кишені. — Не багато заважить. Може, навіть легше буде з нею в поході (Олесь Гончар, III, 1959, 315); б) (хто) не буде тягарем, не заважатиме. — Баба не багато заважить, а все-таки буде поміч в господарстві: хоч гуси та гусенята пастиме.., — тарабанила сваха (Нечуй-Левицький, III, 1956, 55).

2. перен., розм. Мати значення.

3. діал. Зачепивши, піднімати. — Тут спокійно я п'яту послинив, Вийняв голку і продовбав шкіру, Поки вістрям голки не заважив За конець [кінець] тернини (Іван Франко, XIII, 1954, 346).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 35.

Коментарі (0)