в означеннях
Тлумачення, значення слова «збагачувати»:

ЗБАГАЧУВАТИ, ую, уєш, недок., ЗБАГАТИТИ, гачу, гатиш, док., перех.

1. Робити кого-, що-небудь багатим, збільшуючи прибутки, майно і т. ін. Машини та інші удосконалення повинні полегшувати працю всіх, а не збагачувати небагатьох за рахунок мільйонів і десятків мільйонів народу (Ленін, 6, 1949, 320); Донбас, що вугілля дає ешелони, Що плавить металу незлічені тонни, Що вдень і вночі у роботі гігантській Збагачує, зміцнює край наш радянський! (Степан Олійник, Вибр., 1959, 163); Праця у колгоспі не просто збагачує людей, а творить нове життя (Іван Багмут, Подвиг.., 1961, 18).

2. перен. Робити кого-, що-небудь багатшим за складом або змістовнішим, досконалішим. Широкий розмах комуністичного будівництва і нові перемоги ідеології комунізму збагачують соціалістичну змістом, національну формою культуру народів СРСР (Програма КПРС, 1961, 100); Юрій Юрійович побажав своїм вихованцям з успіхом оволодіти обраною професією, щодня збагачувати свої знання (Олесь Донченко, V, 1957, 562); Мічурін збагатив плодівництво не тільки на нові сорти, а й на зовсім нові породи рослин (Юним мічурінцям.., 1955, 63); Герої роману О. Гончара — морально красиві, духовно багаті люди. Юрій Брянський — один з тих, чий приклад, чия моральна чистота благотворно впливали на багатьох інших, духовно збагачували солдатів і офіцерів (Історія української літератури, II, 1956, 646).

3. спец. Збільшувати вміст корисних речовин у руді, вугіллі, ґрунті і т. ін. Видобуту на основних рудниках руду збагачували промиванням (Чорна металургія України, 1957, 95); Бактерії азотобактерину зв'язують вільний азот повітря і таким чином збагачують ґрунт на цей важливий елемент живлення рослин (Наука і життя, 3, 1959, 40).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 424.

Коментарі (0)