в означеннях
Тлумачення, значення слова «збагачуватися»:

ЗБАГА́ЧУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ЗБАГАТИ́ТИСЯ, гачуся, гатишся, док.

1. чим, на чому і без додатка. Ставати багатим, збільшуючи прибутки, майно і т. ін. Польська буржуазія.. збагачувалась на обслуговуванні неосяжного російського ринку (Нова історія. Підручник для 9 кл., 1957, 80); Гора вселила великі надії, породила заздрощі і неймовірну жадобу збагатитися її прихованими скарбами (Іван Ле, Опов. та нариси, 1950, 112).

2. чим, на що, перен. Поповнюватися чим-небудь, набувати чого-небудь цінного. Партизанський загін зростав, збагачувався озброєнням (Анатолій Шиян, Партиз. край, 1946, 38); Неодмінно побувайте в лісі! ..Ви збагатитесь такою ніжністю, такою силою, що потім втричі зробите більше й краще (Микола Олійник, Чуєш.., 1959, 56); — Людмило Леонідівно, до речі: здається, ще цього року ваша розкішна бібліотека збагатиться ще на один том (Андрій Головко, II, 1957, 488).

3. чим, на що і без додатка. Ставати багатшим за складом, змістовнішим, досконалішим. Наші знання про будову речовини весь час збагачуються (Наука і життя, 10, 1956, 11); Національні літератури Союзу все більше збагачуються перекладами як творів класиків марксизму-ленінізму, так і кращих зразків художньої літератури (Мовознавство, VII, 1949, 4).

4. спец. Ставати насиченішим корисними речовинами внаслідок певного процесу (про руду, вугілля, ґрунт і т. ін.). Після відмирання рослин верхній шар ґрунту збагачується органічними речовинами.

5. тільки недок. Пас. до збагачувати 3.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 425.

Коментарі (0)