в означеннях
Тлумачення, значення слова «збіг»:

ЗБІГ, у, чол.

1. Поєднання подій, явищ і т. ін. — Поглянь: перший земляк, який зустрічається мені на фронті! Такий збіг! (Олесь Гончар, I, 1954, 14); — А я якраз і з Людмилою в одному класі вчилась, — закінчила свою розповідь Тоня. — Людмила Книш? — бистро глянула Марина.. — Ой, який збіг! (Андрій Головко, I, 1957, 467); Дівочі голоси просять, щоб зійшов місяць, як млинове коло. Парубок мимоволі переводить погляд на схід, і там справді млиновим колесом викочується з-за лісів важкий міднолиций місяць. Цей несподіваний збіг сприймається як якесь радісне чаклування (Михайло Стельмах, I, 1962, 126).
 Збіг обставин — випадкове поєднання обставин. Як жорстоко порядкує доля, посадовивши на доччине крісло людину й назвавши її Лесем! Ну, звичайно, це не той Лесь [що зрадив підпільників], це тільки безглуздий збіг обставин (Юрій Яновський, I, 1954, 115).

2. Одночасність подій, явищ і т. ін. Іменини Матвія Матвійовича припадають на перше квітня; збіг його річниці народження з днем дозволених обманів значно поширював ґрунт для жартів і сміху (Іван І. Волошин, Місячне срібло, 1961, 12).

3. Схожість, спільність між чим-небудь. «Чапаєв» Фурманова, «Розгром» Фадєєва, «Залізний потік» Серафимовича були зразком для письменника [А. Головка], коли він писав романи «Бур'ян» і «Мати». І справа не тільки в тематичних, стильових чи ще якихось збігах.., а в характері сприйняття життя письменником і відтворення його в художніх образах (Історія української літератури, II, 1956, 440).

4. ліс. Поступове потоншення стовбура дерева або гілки від основи до вершини.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 438.

Коментарі (0)