в означеннях
Тлумачення, значення слова «живильний»:

ЖИВИ́ЛЬНИЙ, а, е.

1. біол. Який використовується для підживлення рослин, який живить живі організми. В результаті тривалих шукань і дослідів.. стали широко застосовувати спосіб виготовлення живильних кубиків безпосередньо в парниках (Колгоспне село, 15.I 1955, 3); Обмін речовин — це складний процес, що включає в себе засвоєння живильних речовин, їх розщеплення на складові частини, всмоктування останніх і оновлення за їх рахунок організму (Наука і життя, 7, 1958, 19).
Живильне середовище, біол. — середовище, яке застосовується для вирощування живих організмів, розмножування їх. Мікробів вирощують штучно на спеціальних живильних середовищах (в лабораторних умовах) (Підручник дезинфекції, 1953, 28).

2. техн. Який забезпечує чим-небудь необхідним для нормальної дії. Заміна трифазних двигунів, застосовуваних тепер на електротракторах, однофазними значно спростить конструкцію живильного кабеля, що дасть істотний.. ефект (Наука і життя, 3, 1956, 13).
Живильний насос, техн. — насос, який служить для подавання води під тиском у паровий котел.

3. перен. Який сприяє зростові, розвиткові чого-небудь. Живильним джерелом його задирливої, веселої молодості був його народ і народний побут (Олексій Полторацький, Дит. Гоголя, 1954, 159).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, . — Стор. 524.

Коментарі (0)