в означеннях

Коментарі читачів до статті «ЗІЛКИЙ»

ЗілкийLukasz_, 24 березня 2021 Дякую! (1)

Зілкий - холодний і вологий; зілко - холодно і вогко.
Приклади вживання:
- "Проте знову настав ранок, якийсь білий-білий і тихий-тихий, зілкий, бо туман скапував із голих гілок.".(Брат Вíктор. Манна небесна, збірка "Тетрамерон").
-"З ранку заморозок з холодним й ...зілким вітром. Бррррр! Й що поробиш? Сезон є сезон.".(https://www.miroslav.vn.ua/about.php).
- "...із похмурого зілкого дня за вікном ніби війнуло в кімнату сонячним промінням, а його мелодії й голос торкнулися душі теплою хвилею чогось призабутого, але такого світлого, гарного, щемно близького душі.".(Урядовий кур'єр,1 лютого 2013,Товариство моє, будуймо храм допоки віримо).
- "За вікном знову й знову негода… Вітер, зілко, холодний дощ… Там зелена квітчаста врода Полонить нас в обійми площ".(Ярмола Олег.).
- "Зілко клонам Циклопів від циклонів крилатих коней.".(Поетичні майстерні. Олег Левченко. Скоромовки).
-"влітку він видався мені важким і маслянистим, а сьогодні на холодному вологому і зілкому вітрі він видав таку "бомбу" і я вже жалкую що не купив його одразу".(https://www.fragrantica.ua/board/viewtopic.php?id=1517&p=2).

Додання коментаря

  • Зверніть увагу, що ви не авторизувалися. Радимо увійти чи зареєстуватися.
  • Будь ласка, додавайте лише констуктивні, змістовні і ввічливі коментарі. Коментарі можуть розкривати значення слова, показувати приклади його вживання тощо.
  • При копіюванні тексту з інших сайтів, вказуйте джерело.
Ім'я*

Заголовок

Повідомлення*

Про сайт · Покажчик · Навмання · API · © 2018, Webmezha