в означеннях
Тлумачення, значення слова «змішувати»:

ЗМІШУВАТИ, ую, уєш, недок., ЗМІШАТИ, аю, аєш, док., перех.

1. Зсипати, з'єднувати разом що-небудь різне, готуючи суміш або розчин. Терентій на веранді змішував парникову землю різних сортів (Олександр Довженко, I, 1958, 412); Обрятовані від вогню сніпки вимолотили, зібрали трохи зерна, присмаленого, правда, але, змішавши з позиченим у гамазеї, можна було їсти (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 125); Сергій.. у своїх далеких родичів по материній лінії дістав кулик тютюнового бадилля, змішав його із сухим потертим листям (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 158);  * Образно. Зима того року прийшла дуже рано.., по-злодійському підкралася, скувала морозом розбагнену землю, завертіла дикими завірюхами; коли ж набридало їй гратися снігом, тоді змішувала його ще й з дощем (Юрій Збанацький, Сеспель, 1961, 223);
//  Сполучати, поєднувати, розміщувати поряд що-небудь різнорідне. В лісових смугах степової зони рекомендується змішувати дуб в кущами (Лісівництво і полезахисне лісорозведення, 1956, 237).
Змішувати (змішати) в одну купу див. купа.

2. Порушуючи звичайний порядок, розташовувати безладно; перемішувати, переплутувати. Коли двері рипнули, молодиця обернулась, змішала карти й сказала: — Це ти, Христе? (Грицько Григоренко, Вибр., 1959, 189); Фарн підвівся. Не відповідаючи Чівічаловові, він змішав шахи (Олесь Донченко, Зоряна фортеця, 1933, 206);
//  Порушувати, розладнувати бойовий порядок (військових частин). Добуваючи остатніх сил, ударили [тухольці] на монголів і, невважаючи на некорисну, згористу місцевість, що сприяла монголам, ще раз змішали їх, ще раз завдали їм велику страту (Іван Франко, VI, 1951, 86); Змішав [Богун], посік на капусту знетямлену шляхту гордого магната князя Четвертинського (Яків Качура, II, 1958, 461).
 Змішати із землею див. земля.

3. розм. Помилково сприймати кого-, що-небудь одне за інше; не розрізняти, плутати. Український народ ніколи не змішував царя і царенят, папа та підпанка з великим російським народом і ніколи не змішав (Остап Вишня, День.., 1950, 151); Десь у центрі села почувся сигнал, який не змішаєш з сигналами інших машин, приємний голос здвоєних малинових сопілок (Дмитро Бедзик, Серце.., 1961, 72).
Змішати з болотом див. болото.

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 627.

Коментарі (0)