в означеннях
Тлумачення, значення слова «зміст»:

ЗМІСТ, у, чол.

1. Те, про що говориться, розповідається де-небудь, те, що описується, зображується (перев. у книзі, статті і т. ін.). Як побачите, добродію, з моїх карандашних поправок — вони не дуже багато перемінили зміст Ваших творів (Панас Мирний, V, 1955, 391); Наостанку я тільки просив би всіх присутніх ласкаво не робити здобутком сторонніх осіб зміст сьогоднішніх наших розмов (Іван Кулик, Записки консула, 1958, 125); Прочитавши кілька рядків і не зрозумівши змісту, він закрив книжку і знову замаячив по хаті (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 165).

2. Суть, внутрішня особливість чого-небудь. Про практику мова зайшла і про план, Про форми і зміст партизанського руху... (Іван Нехода, Хто сіє вітер, 1959, 99); — Ти, Іване, тільки вдумайся в ці солдатські слова, збагни їх зміст (Василь Кучер, Чорноморці, 1956, 435); Сучасна епоха, основний зміст якої становить перехід від капіталізму до соціалізму, є епоха боротьби двох протилежних суспільних систем (Програма КПРС, 1961, 5);
//  Певні властивості, характерні риси, які відрізняють дане явище, предмет від подібних явищ, предметів і т. ін. Почавши з 1881 року, він [І. Франко].. пише повісті, драми, оповідання, вірші та статті наукового та публіцистичного змісту (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 34); Близькість роману [П. Панча «Гомоніла Україна»] до народної творчості гармонує з його історичним змістом і посилює його художню виразність (Радянське літературознавство. 1, 1963, 25).

3. Розумна основа, мета, призначення чого-небудь. З заводом, з його цехами він повинен ознайомитися насамперед: адже саме там визначається зміст, характер, напрямок роботи заводських лабораторій (Юрій Шовкопляс, Інженери, 1956, 16); Для багатьох людей праця стала змістом життя.

4. Перелік розділів, частин, оповідань і т. ін. книги, збірки, рукопису тощо, перев. із вказівкою сторінок, де вони вміщені. Зміст кн. буде такий: Тіні забутих предків. Сон. Лист. Подарунок на іменини. Хвала життю. Коні не винні. Що записано в книгу життя. Книжка буде мати заголовок «Тіні забутих предків» (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 449).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 624.

Коментарі (0)