в означеннях
Тлумачення, значення слова «значущий»:

ЗНАЧУ́ЩИЙ, а, е.

1. Який має неабияке значення; важливий, серйозний. Ніде й ніколи в історії жодна партія не стояла так високо, не давала таких значущих результатів, як наша Комуністична партія (Павло Тичина, III, 1957, 436); З Льолею М. в юнацькі роки мені довелося брати спільну участь у подіях найбільш значущих для життя цілого нашого покоління, — в часи першої світової війни та в роки громадянської війни (Юрій Смолич, VI, 1959, 100);
//  Який має глибокий зміст. «Вчитись треба, Надю», — звучали в її вухах прості і значущі слова (Дмитро Ткач, Плем'я.., 1961, 108); Він [Бальзак] допомагав Евеліні вишукувати добірні, значущі фрази, якими можна було переконати царедворців, що шлюб її з іноземцем та виїзд за кордон не може стати на перешкоді володінню маєтністю (Натан Рибак, Помилка.., 1956, 300).

2. Який щось означає, на щось натякає; промовистий, багатозначний (звичайно про погляд, вираз обличчя і т. ін.). Раз стрінули ми й Лену з якимсь панком, і вона усміхнулася до мене значущим усміхом (Ольга Кобилянська, I, 1956, 164); Роман прощається з учителем, з почуттям тисне йому руку, ловить у відповідь значущий погляд і йде до просіки (Михайло Стельмах, I, 1962, 255).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 650.

Коментарі (0)