в означеннях
Тлумачення, значення слова «значитися»:

ЗНА́ЧИТИСЯ, чуся, чишся, недок.

1. Бути записаним, внесеним до якогось списку; числитися де-небудь. Він.. навіть не дивився на той списочок, в якому значилося і його прізвище серед тих, що викликалися на розмову з ректором (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 58); Люди ми не слобідські. Раніше за Томарівською волостю значились, а тепер до Борисівської нас приписано (Анатолій Шиян, Баланда, 1957, 151);
//  Бути написаним, указаним де-небудь; зазначатися. Олег Іванович зупинився на шляху біля почорнілого стовпа з погнутою бляшаною стрілкою. Колись на ній, мабуть, значилась назва якогось недалекого села (Сава Голованівський, Тополя.., 1965, 10);
//  безос. В родовому архіві Стадницьких документально значилось, що Володимир Стадник військовим промислом доскочив дворянського герба і достоїнства (Михайло Стельмах, I, 1962, 15); — Так от що, Женю.. Ці документи я знайшов при твоїй матері.. Тут значиться, хто ти, як твоє прізвище (Юрій Мокрієв, Острів.., 1961, 14).

2. перев. із запереч. част. не, розм. Бути в наявності;
//  безос. Чого-чого, але наскоку звідси адмірал Янікоста зовсім не сподівався: адже йому достеменно було відомо, що в пустинному цьому районі червоних військ не значиться (Олесь Гончар, II, 1959, 47).

3. безос., діал. Вважатися. Я стала у них за служницю.. Нібито значилося, що й вони мені помагають, але така то була їх поміч! (Іван Франко, III, 1950, 98).

4. безос., кому, діал. Здаватися (про сприймання). Коли світ був пломенистий, веселий — значилося Остапові, що в людей день (Марко Вовчок, I, 1955, 334).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 649.

Коментарі (0)

ЗНАЧИ́ТИСЯ, иться, недок. Пас. до значи́ти. Кожний найменший рух, кожний скок риби в Дніпрі значився на поверхні кружечками (Юліан Опільський, Іду.., 1958, 308).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 649.

Коментарі (0)