в означеннях
Тлумачення, значення слова «зношуватися»:

ЗНОШУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ЗНОСИТИСЯ, зношуся, зносишся, док.

1. Ставати старим, непридатним для користування від тривалого носіння (про одяг, взуття і т. ін.). — В мене простий убір, та й той я ношу поти, поки не зноситься (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 30); Щорс докладав усіх сил, щоб червоноармійці були одягнені і взуті. Проте з часом шинелі й чоботи червоноармійців зносилися (Семен Скляренко, Легендарний начдив, 1957, 54);
//  спец. Ставати непридатним для дальшого використання внаслідок тривалої роботи (про інструмент, машини, устаткування і т. ін.). Різальний інструмент від нагріву розм'якшується і передчасно зношується (Токарна справа.., 1957, 71); В процесі виробництва основні засоби зношуються і частина їх вартості переходить у затрати на виробництво продуктів (Колгоспник України, 10, 1958, 6); — А хто не дозволив валки вчасно замінити? Начальник цеху. Я тричі говорив, що вони зносилися, а ви не слухали (Антон Хижняк, Невгамовна, 1961, 21);  * Образно. У нього є різні переконання, так сказати, про запас. Одно зноситься, він собі байдуже, виймає друге, свіжісіньке (Іван Франко, III, 1950, 258).

2. перен. Виснажуватися, витрачатися (перев. про фізичну силу);
//  Втрачати свіжість, яскравість (про красу, колір обличчя і т. ін.). І краса була — не знать коли зносилася (Панас Мирний, III, 1954, 14); — Чи я в тебе з лиця спала, чи брови зносилися, чи робити забулася? (Ганна Барвінок, Опов.., 1902, 60).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 672.

Коментарі (0)