в означеннях
Тлумачення, значення слова «знищуватися»:

ЗНИЩУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ЗНИЩИТИСЯ, щуся, щишся, док.

1. тільки 3 ос. Припиняти своє існування. Всі інші класи занепадають і знищуються з розвитком великої промисловості, а пролетаріат є її власний продукт (Маніфест комуністичної партії, 1947, 24);
//  Розорятися внаслідок зубожіння, руйнування і т. ін. Так ото й року не прожили [Хвеська з Хвеськом], як знищились і обідніли, так що часом і шматка хліба нема (Олекса Стороженко, I, 1957, 36).

2. Припинятися, зникати (про дію, вияв чого-небудь). Енергія є мірою руху, який не створюється і не знищується, а тільки переходить з одного виду в інший (Наука і життя, 6, 1963, 11).

3. перен., розм. Принижувати свою гідність, принижуватися перед ким-небудь. [Михайло:] Сьогодня [сьогодні] я звелів зайнять Миколиного бика, що раз у раз вештається, як приблудний, та скирти обдирає.. Прийшов Микола, знищився, а Данило звелів віддать йому бика (Карпенко-Карий, I, 1960, 184).

4. тільки недок. Пас. до знищувати. — Доходять чутки, — говорить він, — що анархія у прифронтовій смузі продовжується. Поділля, Волинь руйнуються. Цукрові та винокурні заводи, великі маєтки, культурні господарства — знищуються селянами та солдатами (Андрій Головко, II, 1957, 482).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 664.

Коментарі (0)