в означеннях
Тлумачення, значення слова «зрізуватися»:

ЗРІ́ЗУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ЗРІ́ЗАТИСЯ, зріжуся, зріжешся, док.

1. Піддаватися зрізуванню. Взимку, наприклад, дуже зручно знищувати чагарники. Вони ламкі і легко зрізуються (Хлібороб України, 6, 1965, 23).

2. на чому і без додатка, перен., розм. Зазнавати невдачі, провалу в якій-небудь справі, на іспиті і т. ін. Та він не такий дурень, щоб не розуміти, яка це непевна річ, як легко на цьому [читанні вірша] «зрізатись» (Андрій Головко, II, 1957, 376); Марина коротенько розповіла про те, як вступала до Львівської консерваторії, зрізалась, як важко було сидіти на шиї у мачухи, як прибилась сюди, шукаючи роботи (Любомир Дмитерко, Наречена, 1959, 178); [Андрій:] Я ледве допросився директора інституту, щоб Вольдемара прийняли, бо зрізався ж на іспитах (Захар Мороз, П'єси, 1959, 251).

3. тільки док., перен., розм. Зав'язати гостру суперечку. Може, мали рацію колись на тому бюро, де він вперше зрізався з Куцевичем, товариші, і в першу чергу Катерина, коли казали, що він багато бере на себе? (Натан Рибак, Час, 1960, 735);
//  Азартно зіграти в яку-небудь гру. Він навіть і в той час, як тигр, бува, коли В неділю зріжеться з сусідами у хвильки (Максим Рильський, Мости, 1948, 100).

4. тільки недок. Пас. до зрізувати. Глибина різання — це товщина шару металу, що зрізується за один прохід різальним інструментом (Методика викладання фрезерної справи, 1958, 21).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 708.

Коментарі (0)