в означеннях
Тлумачення, значення слова «зштовхуватися»:

ЗШТОВХУВАТИСЯ і ЗІШТОВХУВАТИСЯ, уюся, уєшся, недок., ЗШТОВХНУТИСЯ і ЗІШТОВХНУТИСЯ, нуся, нешся, док.

1. Рухаючись назустріч один одному, вдарятися, наштовхуватися один на одного. Малі планети, або астероїди, обертаються по своїх орбітах між орбітами Марса і Юпітера. Часом вони зштовхуються, уламки й осколки їх розлітаються в різні боки (Наука і життя, 11, 1963, 33);  * Образно. Два вітри зштовхнулись в грозі й непокорі, Два шторми сплелися в обіймах вгорі (Леонід Первомайський, II, 1958, 410).

2. Несподівано зустрічатися з ким-небудь. До печей треба було йти повз недобудований гуртожиток. Там і зштовхнулася Катерина, нічого не бачачи перед собою, з Мусієм Горбанем (Леонід Первомайський, Материн.. хліб, 1960, 157);
//  перен. Вступати в які-небудь стосунки, мати справу з ким-небудь. Чим частіше я з ним [Кужелем] зштовхувався, тим більше переконувався в правдивості Недокусових слів (Юрій Збанацький, Малин. дзвін, 1958, 277).

3. рідко. Сходитися в бою. [Котовський:] За мною! — А голубі улани теж — з криком ринулись на котовців.. їх, як і зштовхнулися ж! — аж кресонуло на всі боки... (Павло Тичина, I, 1957, 262).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 741.

Коментарі (0)