в означеннях
Тлумачення, значення слова «зсув»:

ЗСУВ, у, чол.

1. спец. Порушення симетричного розташування суміжних деталей, дотичних поверхонь і т. ін. Взаємний зсув нижньої поверхні двох суміжних панелей не повинен бути більше 2 мм (Інженерна геодезія, 1959, 335).

2. техн. Деформація пружного тіла, при якій його шари зсуваються, переміщаються по відношенню один до одного. Коли на тіло діють дві сили, розташовані близько одна від одної і спрямовані в протилежні сторони, то виникає деформація зсуву (Токарна справа.., 1957, 44).

3. геол. Переміщення (сповзання) верхнього шару землі вниз по схилу під діянням сили ваги. Землетруси іноді спричиняються до утворення скидів і зсувів у земній корі (Курс загальної геології, 1947, 192).

4. ел., радіо. Неодночасне проходження через нульове або максимальне значення двох відповідних величин (струму — напруги і т. ін.). При дуже високих частотах зміни напруги відбуваються так швидко, що електрони в лампі не встигають рухатись у фазі з напругою, тобто виникає зсув фаз між напругою і струмом (Основи радіотехніки, 1957, 123).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 723.

Коментарі (0)