в означеннях
Тлумачення, значення слова «звіт»:

ЗВІТ, у, чол.

1. Письмове чи усне повідомлення офіційній особі або організації про свою роботу, виконання завдань, доручень і т. ін. У Якутську геодезистам запропонували подати звіт про.. роботу (Видатні вітчизняні географи.., 1954, 22); Підбирав [Біляєв] для індивідуального навчання літературу, приймав звіти і сам звітував на бюро партійної організації (Дмитро Бедзик, Дніпро.., 1951, 78); Бюро Дніпропетровського обкому комсомолу заслухало звіт сталевара Старостіна про те, як він виконує своє соціалістичне зобов'язання у змаганні з металургами Москви (Радянська Україна, 1.I 1951, 1);
//  бухг. Документ про витрату грошей ким-небудь. — Не забудьте ж, Катерино Петрівно, звіт до бухгалтерії. Скільки ви там на поїздку витратили... (Остап Вишня, I, 1956, 140).
 Брати (давати і т. ін.) гроші під звіт, бухг. — брати (давати і т. ін.) гроші паперед для виконання доручень з тим, щоб були подані документи про їх витрату; Складати (скласти, здавати, здати і т. ін.) звіт — звітуватися письмово чи усно. Мляво й сонно тягнеться засідання соймику, ..посли Брацлавського воєводства складають звіт про те, що було у Варшаві на Вальному соймі (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 28); Краще помислити, як скласти йому звіт про розгром банди, скільки.. відвести місця Нечуйвітрові, а скільки й собі... (Михайло Стельмах, III, 1962, 248).

2. Докладна розповідь, інформація і т. ін. про що-небудь. Час від часу горійці і подоляни обмінювалися звітами про успіхи в науці (Іван І. Волошин, Сади.., 1950, 111); Літопису невелемовний звіт Вкриває порох семи сотень літ, Але під пилом цим горять слова, Що їхня правда й дотепер жива (Микола Бажан, I, 1946, 296).
 Творчий звіт — демонстрація успіхів колективу або окремої особи у мистецтві, літературі і т. ін. Республіканська художня виставка 1963 року — черговий творчий звіт українських митців народу. Комуністичній партії, радянському урядові (Мистецтво, 5, 1963, 8).
Здавати (давати) собі звіт у чому — розуміти, усвідомлювати що-небудь. Не досить погодитися з тим, що література повинна служити народу, необхідно ще порозумітися відносно того, що саме потрібно людям.. Не всі з достатньою ясністю здають собі звіт у цьому (Шамота, Талант і народ, 1958, 197).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 488.

Коментарі (0)