в означеннях
Тлумачення, значення слова «звужений»:

ЗВУ́ЖЕНИЙ, а, е.

1. Дієпр. пас. мин. ч. до звузити. Там [в полівнику] якраз і заховав Северко розпороті, наполовину звужені і вкорочені, але наново зшиті суровою ниткою злощасні халяви (Арсен Іщук, Вербівчани, 1961, 8); Одягнений він у вільне касторове пальто, на голові — чорна котикова шапка, звужена клином догори (Микола Руденко, Остання шабля, 1959, 166); Геннадій обернувся й побачив вузькоплечого, високого парубчака у синіх, як дощова хмара, штанях, звужених донизу й короткуватих (Павло Автомонов, Щастя.., 1959, 23); Зараз сірі очі Якова безжалісно звужені, і він, здається, не словами, а розпеченим камінням жбурляє в Терентія (Михайло Стельмах, I, 1962, 107); Потроху сходився [Захар] з людьми, ширшав його світ, який здався в першу ніч у Кам'яній Діброві катастрофічно звуженим до власної особи (Іван Ле, Право.., 1957, 228).

2. у знач. прикм. Вузький, вужчий від інших. Відчув [Перехрест], що його присутності отут, у звуженій, грязькій вулиці люди зраділи (Іван Ле, В снопі.., 1960, 34);
//  Трохи примружений (про очі). Рідкодуб.. обвів натовп пильним поглядом звужених темносірих очей (Іван Кириленко, Вибр., 1960, 175);
//  Обмежений. Письменник пристрасно виступав проти звуженого погляду на просту радянську людину як людину дрібну, з вузьким світиком і обмеженими інтересами (Радянське літературознавство, 1, 1961, 7).

3. у знач. прикм. Який звузився за рахунок зменшення ширини.

4. у знач. прикм. Який зменшився, скоротився кількістю, обсягом і т. ін., обмежився чимось. Наш зв'язок з інститутом носить характер випадковий і обмежується звуженим колом інтересів (Натан Рибак, Час, 1960, 798).

Словник української мови: в 11 томах. — Том 3, . — Стор. 498.

Коментарі (0)